2005-06-15: A1: Nie o to chodzi, aby autostradę wybudować...

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 15 czerwca 2005

"Nie o to chodzi, aby zajączka złapać, tylko aby go ... gonić" chciałoby się powiedzieć, gdy pojawia się kolejna informacja nt. budowy autostrady A1 Gdańsk - Gorzyczki.

Obecnie na trasie planowanej autostrady wybudowany został jedynie odcinek Tuszyn - Piotrków Trybunalski oraz część obwodnicy Torunia.

Gdańsk Transport Company uzyskał koncesję na budowę odcinka autostrady A1 Gdańsk - Toruń już 10 lat temu, niedawno podpisał umowę na budowę pierwszego odcinka Gdańsk - Nowe Marzy. Jednak do tej pory nie zostały rozpoczęte prace przy budowie autostrady. Podpisanie umów z bankami oraz uzyskanie wszelkich pozwoleń budowlanych miano zakończyć do końca kwietnia, tak aby rozpocząć budowę autostrady 4 maja 2005. Początkowo poślizg w rozpoczęciu prac tłumaczono brakiem wolnych terminów na posiedzenie rządu mającego wydać "ostateczne" pozwolenie. Następnie pojawiły się wyjaśnienia, że konieczny jest czas na zapoznanie się z wielostronicową ... umową kredytową. Obecnie już wszystko dopięte jest "na ostatni guzik", ale minister transportu Jan Kurylczyk nie może podać bardziej precyzyjnego terminu ropczęcia budowy, niż za parę tygodni, w lipcu. Bardziej precyzyjny jest przy określeniu swojej własnej przyszłości politycznej - po nowych wyborach na pewno nie będzie już pracował w ministerstwie.

Jeżeli 10 lat od podpisania umowy koncesyjnej nie wystarcza nie tylko na wybudowanie autostrady, ale nawet na rozpoczęcie prac, to chciałoby się powiedzieć: nie o to chodzi, aby autostradę wybudować, ale o to aby podpisywać kolejne umowy".

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości