Śmiertelny wypadek podczas Tour de Pologne

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 6 sierpnia 2019
Lillers - Grand Prix de Lillers-Souvenir Bruno Comini, 6 mars 2016 (B141).JPG
Bjorg Lambrecht, 2016

5 sierpnia podczas trzeciego etapu 76. edycji Tour de Pologne doszło do wypadku na trasie wyścigu z udziałem belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta. Członek drużyny Lotto Soudal zmarł w trakcie operacji.

22-latek po godz. 17 w miejscowości Bełk zjechał z trasy i uderzył w betonowy przepust. Na miejscu zdarzenia lekarze przywrócili funkcje życiowe kolarzowi, jednak stan jego zdrowia nadal uniemożliwiał transport helikopterem, w związku z czym do szpitala zabrała go karetka.

Jak przyznał lekarz wyścigu, dr Ryszard Wiśniewski:

Cquote1.svg Powodem śmierci były ciężkie obrażenia ciała. Klatki piersiowej, jamy brzusznej, z krwawieniami ze śledziony i wątroby Cquote2.svg

—dr Ryszard Wiśniewski

W etapie prowadzącym z Chorzowa do Zabrza zwyciężył lider wyścigu Pascal Ackermann. Pierwszy linię mety przekroczył Fabio Jakobsen, jednak otrzymał on karę od sędziów za nieprzepisowy finisz. Po zakończeniu etapu odwołane zostały ceremonie dekoracji zwycięzcy i liderów klasyfikacji.

Organizatorzy wraz z sędziami i drużynami podjęli decyzję, że czwarty etap zostanie zneutralizowany z szacunku dla Lambrechta. Trasa wyścigu została skrócona oraz odbyła się jedna z dwóch zaplanowanych rund.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
POL województwo śląskie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości