Łódź. Rozpoczyna się cykl bezpłatnych warsztatów i wykładów dla seniorów i seniorek

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 22 lutego 2013
Old But All with colors.jpg

Od 27 lutego 2013 w Łodzi rusza projekt "Obywatel(ka) Senior(ka)", w ramach którego odbędzie się 5 bezpłatnych wykładów oraz 7 warsztatów dla seniorów i seniorek

Organizatorzy chcą się wspólnie z seniorami zastanowić skąd wziął się stereotyp babci zajmującej kolejki do lekarza? Jak na przestrzeni wieków postrzegana jest starość kobiet? Jak starsze osoby mogą brać czynny udział w kulturze lokalnej?

W założeniach projekt "Obywatel(ka) Senior(ka) ma pomóc mieszkańcom zmieniać Łódź na lepsze. Podczas bezpłatnych zajęć będzie można dowiedzieć się jak aktywnie decydować o życiu Łodzi, jak brać udział w konsultacjach społecznych, gdzie interweniować w razie potrzeby.

Pierwszy wykład poprowadzi Kinga Dunin - w jego trakcie będzie próbowała wspólnie z Adamem Ostolskim odpowiedzieć na pytanie czy seniorzy są obywatelami drugiej kategorii.

Program wykładów[edytuj | edytuj kod]

Wykłady odbywają się w każdą środę o 17.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi (ul. Piotrkowska 101, lewa oficyna)

  • 27 lutego, środa, g. 17.00 - Czy senior jest obywatelem drugiej kategorii? Kinga Dunin w rozmowie z Adamem Ostolskim
  • 6 marca, środa, g. 17.00 - Tylko dziewczynki i matrony. Jak kultura masowa pozbyła się kobiety. Wykład dr Izabeli Desperak (UŁ)
  • 13 marca, środa, g. 17.00 - Ochrona zdrowia jako wyzwanie współczesnej polityki. Wykład dra Macieja Gduli (UW)
  • 20 marca, środa, g. 17.00 - Sztuka spotkania. O działaniach artystycznych z obywatelami miejskimi. Wykład Janusza Byszewskiego (Laboratorium Edukacji Twórczej CSW)
  • 27 marca, środa, g. 17.00 - Opinia publiczna nie istnieje. Media i mit dobrze poinformowanego obywatela. Wykład dra Karola Franczaka (UŁ)

Tematyka warsztatów[edytuj | edytuj kod]

Od kwietnia do czerwca odbędzie się 7 warsztatów (wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy). Tematyka warsztatów to: media, aktywizacja, warsztaty z selekcji informacji oraz dziennikarskie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]