"Rocznik Samorządowy" - nowe czasopismo naukowe open access

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 4 października 2012
Nauka
N icon science.png

Fundacja Obywatelskiego Rozwoju-Ryki rozpoczyna wydawanie nowego, recenzowanego czasopisma naukowego na wolnej licencji.

"Rocznik Samorządowy" to recenzowane czasopismo naukowe prowadzone w pełnej wersji on line przez Pracownię Badań nad Samorządami przy Fundacji Obywatelskiego Rozwoju-Ryki. Adresowane jest głównie do doktorantów i młodych naukowców. Profil tematyczny czasopisma wynika z zainteresowań naukowych zespołu Pracowni oraz redaktorów tematycznych i obejmuje: samorząd (w szczególności gospodarczy), lokalna polityka i administracja, prawo i postępowanie administracyjne, historia gospodarcza (XIX i XX wiek), społeczna (zwłaszcza w skali mikro) i dzieje oświaty, organizacje pozarządowe (zarządzanie organizacjami pozarządowymi, innowacyjność), działalność gospodarcza mikroprzedsiębiorstw.

Jest to jeden z niewielu przypadków w kraju i na Lubelszyźnie, gdy pozauniwersytecka placówka badawcza zakłada własne czasopismo, które na początku spełnia wiele ministerialnych kryteriów oceny czasopism punktowanych, a następnie przygotowuje je do wydania na licencji Commons CC BY-NC-ND 3.0.

Szczegóły można przeczytać na stronie: http://pracowniasamorzad.jimdo.com/rocznik-samorządowy/

Źródła[edytuj]