Zwiedzająca kobieta wrzucała jabłka na tereny wybiegów dla zwierząt w warszawskim ZOO

Grafika: Adrian Grycuk
31 maja 2025 roku w warszawskim ZOO jedna z odwiedzających kobiet wrzucała jabłka na wybiegi zwierząt, pomimo obowiązujących zakazów samodzielnego dokarmiania zwierząt.
Kobieta ubrana w kolorową bluzę miała mieć ze sobą całą siatkę jabłek, którymi karmiła m.in. słonie i nosorożce. Jej działania są analizowane na podstawie nagrań z monitoringu.
O zdarzeniu ogród zoologiczny poinformował w poście opublikowanym w serwisie Facebook.
Ogród zoologiczny przypomniał, że wszystkie zwierzęta mają ustaloną przez specjalistów dietę. Niewłaściwe pożywienie może również zagrażać zdrowiu zwierząt – istnieje ryzyko zadławienia czy zarażenia chorobami.
Źródła
- Warszawskie ZOO – Post na Facebooku – Facebook, 31 maja 2025
- Maciej Nycz – Apel warszawskiego zoo po szokującym zachowaniu odwiedzającej – RMF FM, 31 maja 2025
| Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego |
|---|
Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim. |


