Przejdź do zawartości

Zwiedzająca kobieta wrzucała jabłka na tereny wybiegów dla zwierząt w warszawskim ZOO

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 31 maja 2025
Warszawskie ZOO (2017)
Grafika: Adrian Grycuk

31 maja 2025 roku w warszawskim ZOO jedna z odwiedzających kobiet wrzucała jabłka na wybiegi zwierząt, pomimo obowiązujących zakazów samodzielnego dokarmiania zwierząt.

Kobieta ubrana w kolorową bluzę miała mieć ze sobą całą siatkę jabłek, którymi karmiła m.in. słonie i nosorożce. Jej działania są analizowane na podstawie nagrań z monitoringu.

O zdarzeniu ogród zoologiczny poinformował w poście opublikowanym w serwisie Facebook.

Dziś w godzinach przedpołudniowych doszło do bardzo, bardzo niebezpiecznej sytuacji – na wybieg naszej samicy nosorożca indyjskiego Shikari oraz na wybieg słoni Buby, Fryderyki i Leona, zostały rzucone całe jabłka...

Ogród zoologiczny przypomniał, że wszystkie zwierzęta mają ustaloną przez specjalistów dietę. Niewłaściwe pożywienie może również zagrażać zdrowiu zwierząt – istnieje ryzyko zadławienia czy zarażenia chorobami.

Źródła

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości