Zmarł były prezes Realu Madryt Lorenzo Sanz

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 22 marca 2020
N icon sport2.png

Zmarł były prezes Realu Madryt Lorenzo Sanz

W wieku 76 lat zmarł Lorenzo Sanz, były działacz i prezydent Realu Madryt w latach 1995-2000. Był zakażony koronawirusem, a jego stan od kilku dni określany był jako krytyczny [1]

Real Madryt C. F., prezes klubu i zarząd wszyscy pragną wyrazić najgłębszy żal po odejściu Lorenza Sanza, który był prezydentem klubu Real Madryt w latach 1995–2000.

Klub chce przekazać kondolencje swojej żonie Mari Luz, jego dzieciom, Lorenzo, Francisco, Fernando, María Luz (Malula) i Dianie, a także jego rodzinie i przyjaciołom. Nasze kondolencje dzielą wszyscy madridistas.

Podczas prezydentury Lorenza Sanza Real Madryt nadal wzbogacał swoją historię i status legendy. Był prezesem klubu, kiedy po 32 latach klub wygrał długo wyczekiwany siódmy Puchar Europy w Amsterdamie w 1998 roku.

Z Lorenzo Sanzem jako prezydentem Realu Madryt klub wygrał dwa Puchary Europy i Puchar Interkontynentalny, tytuł ligi, Superpuchar Hiszpanii, tytuł ligi koszykówki i Puchar Saporta.

Dziś całe madridismo jest w żałobie po śmierci człowieka, który ogromną część swojego życia poświęcił swojej wielkiej pasji: Realowi Madryt.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, Real Madryt udzieli mu hołdu, na jakie zasługuje, tak szybko, jak to możliwe. [2]