Zmarł Harry Gregg

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 20 lutego 2020
Sport
N icon sport2.png

Zmarł Harry Gregg

Harry Gregg, były bramkarz Manchesteru United i Irlandii Północnej, okrzyknięty bohaterem po katastrofie lotniczej w Monachium 1958, zmarł w wieku 87 lat.

W grudniu 1957 przeszedł na Old Trafford za 23 500 funtów, co czyniło go najdroższym bramkarzem na świecie. W 1958 roku wybrano go najlepszym bramkarzem mistrzostw świata 1958.

Gregg czasem był nazywany Bohaterem z Monachium, gdyż w czasie katastrofy lotniczej w Monachium 1958 , w której zginęło dziewięciu piłkarzy United wyciągnął z płonącego samolotu niektórych swoich kolegów z drużyny, w tym Bobby’ego Charltona, Jackiego Blanchflowera czy trenera Manchesteru United – sir Matta Busby’ego.

W oświadczeniu rodziny czytamy:

Cquote1.svg Harry zmarł spokojnie w szpitalu w otoczeniu swojej kochającej rodziny. Rodzina Gregg chciałaby podziękować personelowi medycznemu w Causeway Hospital za ich wspaniałe poświęcenie dla Harryego przez ostatnie kilka tygodni. Wszystkim, którzy dzwonili, odwiedzali lub wysyłali życzenia, dziękujemy za miłość i szacunek okazywane Harry’emu i rodzinie. Szczegóły jego pogrzebu zostaną wydane w ciągu kilku najbliższych dni. Prosimy o poszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym momencie. „Nigdy nie można o nim zapomnieć!” Cquote2.svg

Źródła[edytuj]