Zmarł Grzegorz Ledzion (członek zarządu Metro Warszawskie Sp. z o.o.)

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 9 listopada 2011

9 listopada 2011 roku zmarł Grzegorz Ledzion, który od marca 2007 roku był dyrektorem do spraw eksploatacji w Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Grzegorz Ledzion urodził się 24 kwietnia 1954 roku w Warszawie. Ukończył Technikum Mechaniczno-Elektryczne im. Konarskiego o specjalności zawodowej budowa maszyn. W 1979 roku ukończył Instytut Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalności sterowanie ruchem w transporcie. W czasie studiów, w ramach koła naukowego opracowywał projekt systemu automatyzacji wodociągów i kanalizacji w Warszawie.

Od 1979 roku pracował w Biurze Planowania Rozwoju Warszawy. W 1985 roku rozpoczął pracę w Metrze Warszawskim, gdzie pełnił funkcję inspektora technicznego w zespole do spraw eksploatacji i rozwoju. Dwa lata później został głównym specjalistą a od 1988 roku – kierownikiem zespołu techniczno-eksploatacyjnego. Od 1 czerwca 1994 roku pełnił funkcję kierownika Działu Ruchu, a w listopadzie tego samego roku awansował na szefa Służby Ruchu. W marcu 2007 roku został członkiem Zarządu Metra Warszawskiego Sp. z o.o.

Źródła[edytuj]