XV Warszawski Festiwal Nauki: dzień piąty

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 21 września 2011
Nauka
N icon science.png
XV Warszawski Festiwal Nauk - logo.png

Trwa XV Warszawski Festiwal Nauki, który zapowiadaliśmy. W piątym dniu, we wtorek 20 września 2011, odbyły się między innymi, prezentacje: „Czy Fukushima to drugi Czarnobyl?” oraz „Błędy w zeznaniach naocznych świadków”

20 września 2011 roku o 15:30 w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie rozpoczął się wykład pod tytułem „Czy Fukushima to drugi Czarnobyl?” wygłoszony przez dr Stanisława Latek. Zainteresowanie tematem było tak duże że trzeba było dostawiać krzesła. Wynikało to po części z obecności grób zorganizowanych. Częściowo w trakcie a częściowo po wykładzie do głosu próbowali dojść słuchacze zainteresowani nie tyle odpowiedziami prelegenta co wygłoszeniem własnych poglądów. Po wykładzie dr Latek zgodził się udzielić wywiadu. Podczas wykładu dokonano porównania wypadków w Fukushimie i w Czarnobylu.

O 19:00 w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej rozpoczął się wykład pod tytułem „Błędy w zeznaniach naocznych świadków” wygłoszony przez dr Katarzynę Hamer. Słuchacze mogli dowiedzieć się jak zawodna jest ludzka pamięć i jakie powinny być zapewnione warunki podczas przesłuchania.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości