XVI Warszawski Festiwal Nauki: dzień czwarty

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 25 września 2012
Nauka
N icon science.png
XVI Warszawski Festiwal Nauk - logo.png

Od 21 września 2012 roku trwa XVI Warszawski Festiwal Nauki. W czwartym dniu Festiwalu (24 września) odbyło się wiele wydarzeń popularyzujących naukę.

Jednym z nich był odbywający się o godzinie 15:30 w Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki wykład Słonie na kwasie i mrówki na haju: nauka i pseudonauka w psychologii społecznej który wygłosiła dr Kinga Wysieńska. Część osób spodziewała się wykładu z negocjacji w tym miejscu i czasie (w którymś z programów była pomyłka) ale wykład został przyjęty entuzjastycznie. Wykład dotyczył błędów w przygotowaniu eksperymentów i przekłamań jakie wynikają z niezrozumienia wyników przez prasę. Poniżej nagranie z wykładu (w niektórych przeglądarkach nagranie odtwarza się nie prawidłowo):

Tego dnia również odbył się o godzinie 18:00 w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN wykład Malaria i związane z nią anemie wrodzone: najgroźniejsze choroby świata który prowadził dr Tomasz Wilanowski. Wykład poruszał sprawy leczenia anemii sierpowatej i talasemii. Po wystąpieniach z sali padały pytania. Widzowie mieli możliwość oceny wystąpienia na rozdanych krótkich ankietach.

Źródła[edytuj]