2007-07-05: Wykoleiło się metro w Londynie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 5 lipca 2007
N icon disasters and accidents.png
Stacja metra Bethnal Green

W zachodniej części londyńskiego metra pomiędzy Mile End i Bethnal Green na trasie Central Line wykoleiło się metro krótko po 9:00 czasu brytyjskiego podczas porannych godzin szczytowych wymuszając na setkach pasażerów przejście pieszo reszty trasy do następnej stacji.

Transport for London powiedziało, że 20 osób otrzymało opiekę lekarską, z czego 5 zostało przewiezionych do szpitala z małymi obrażeniami włączając w to problemy z oddychaniem. Podczas wypadku wydostało się dużo kurzu.

Pasażerowie początkowo bali się, że to bomba wybuchła, lecz pracownik TfL będący w pociągu zdołał uspokoić ich mówiąc, że było to wykolejenie. Zostało to następnie potwierdzone przez kierującego wagonami.

Chris Christofi, będący w pociągu opisał to dla BBC słowami: "Poczuliśmy silne szarpnięcie pod spodem, które spowodowało, że wagony poruszało się w górę, w dół i na boki. Niektóre okna wydawały się eksplodować, a do wagonów dostawała się sadza. Wiele osób płakało i było zdenerwowanych, wiele osób się przewracało. Myśleliśmy, że to była bomba".

W oświadczeniu nadinspektor British Transport Police Ellie Bird powiedział: "nic nie sugeruje, że incydent był jakkolwiek powiązany z terroryzmem".

Kursy na linii Central Line zostały zawieszone pomiędzy stacjami Leytonstone i Liverpool Street, powodując duże opóźnienia na reszcie linii.

Źródła[edytuj | edytuj kod]