2008-01-03: Wrocław: koncert Piotra Anderszewskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 3 stycznia 2008

W Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego 26 stycznia o godz. 20:00 odbędzie się koncert z udziałem Piotra Anderszewskiego (fortepian) i orkiestry Kremerata Baltica. Orkiestra ta składa się z młodych muzyków z kilku krajów nadbałtyckich m.in. skrzypka Gidona Kremera.

Piotr Anderszewski jest polsko-węgierskim pianistą, który mieszka na stałe w Paryżu. Otrzymał on nagrody m.in. za nagrania muzyki Karola Szymanowskiego (2000 r.). Został uhonorowany także: Gilmore Artist Award (2002 r.), nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk (1996 r.) i Paszportem Polityki (1994 r.).

"W ciągu najbliższych 3-4 lat planujemy jak najwięcej podobnych przedsięwzięć koncertowych. Będą one przygotowaniem do otwarcia Sali Muzycznej, która wniesie nową jakość do muzycznego życia miasta" - stwierdził Jerzy Pietraszek, wicedyrektor wrocławskiego Wydziału Kultury Urzędu Miasta.

"Chcemy zapraszać zespoły, zarówno na recitale solowe, jak i do współpracy z naszą orkiestrą. Już teraz wraz z Fundacją Beethovenowską wspomagamy się w organizacji naszych festiwali. Chcemy, by Wrocław znalazł się na szlaku najwybitniejszych twórców" - powiedział Andrzej Kosendiak, dyrektor Filharmonii Wrocławskiej.

Program koncertu[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości