Wolna Kultura udostępnia miejsce na podcasty

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Informatyka
Tablet mouse.svg

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org
wtorek, 13 marca 2012

Wolna Kultura, która zajmuje się działalnością podcastową, poświęconą WiOO, uczyniła swój projekt otwartym dla wszystkich. Nowy sposób działalności nazwano stajnią podcastów i oferuje ona możliwość dołączenia, wspólnego promowania się, pomagania sobie, dzielenia pomysłami, możliwościami i inicjatywami. Wszystko jest prowadzone przez grupę OSmedia, której partnerują: Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA, mixer3d.com, LwB i FWiOO.

Dzięki rozpoczęciu nadawania w stajni Wolna Kultura, można dotrzeć do społeczności podcasterów i dziennikarzy, chętnych do wymiany doświadczeń oraz współpracy. Jest to także miejsce dla osób, które dopiero zaczynają lub chcą podszlifować już zdobyte doświadczenie. Stajnia pomaga również nagrać promocyjne spoty i zaprojektować logo.

Najchętniej poruszane tematy to informatyka i nowe technologie, jednakże sam profil nie ogranicza innych tematów (przykładem jest podcast Wolne Granie, w którym prezentowana jest muzyka wolna od praw autorskich). Autorzy projektu dążą do stworzenia środka wydającego swoją twórczość na wolnych licencjach, zachęcając do wykorzystywania, remiksowania, i swobodnej dystrybucji nagrań. Dlatego wszystko objęte jest licencją CC-BY i nie ogranicza publikacji tych samych treści gdzie indziej. Każdy autor może jednocześnie umieszczać swoje odcinki (lub same linki do nich) na swojej stronie, jak również w innych katalogach, stajniach, agregatorach, itd.

Źródła[edytuj]