Przejdź do zawartości

2023-05-10: Warsztat antydyskryminacyjny dla osób ze społeczności Wikimediów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 10 maja 2023

Od 8 do 9 lipca 2023 roku we Wrocławiu odbędą się warsztat antydyskryminacyjny dla osób ze społeczności Wikimediów organizowane przez stowarzyszenie 9dwunastych.

Rekrutacja prowadzona jest do 11 czerwca 2023 roku. Spotkanie osób tworzących artykuły Wikipedii ma na celu dzielenie się wiedzą, zapewnienie użytecznych narzędzi, uwrażliwienie na treści związane z równym traktowaniem, przeciwdziałaniem dyskryminacji i poznanie się.

Warsztat potrwa 9 godzin, w sobotę 16:00 – 20:00 oraz w niedzielę 10:00 – 15:00. Stowarzyszanie 9dwunastych może sfinansować jeden nocleg (z soboty na niedzielę) i podróże w obie strony pkp/autobusem albo autem do wysokości biletów pkp/pks (zwrot tylko dla osoby będącej właścicielką-lem auta), zapewnia też catering na czas wydarzenia. Warsztat poprowadzą Anna Kozicka i Grzegorz Stefaniak.

Pierwotnie warsztat miał się odbyć w terminie 13–14 maja jednak data została przesunięta aby umożliwić uczestnictwo zainteresowanym osobom.

Warsztat jest częścią projektu „Nowe drogi dla praw człowieka – online i offline” finansowanego z grantu nr K2d/0173 przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]