Warszawa: odbyło się spotkanie "Filtrujemy pomysły dla dzielnicy"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 7 listopada 2011
N icon society.png

6 listopada 2011 roku (niedziela) w godzinach 12:00-14:00 na Placu Narutowicza w Warszawie odbyło się spotkanie informacyjne „Filtrujemy pomysły dla dzielnicy” organizowane przez Ochocki Model Dialogu Obywatelskiego.

Na Placu Narutowicza pod zielonym namiotem z logiem Ośrodka Kultury Ochoty przedstawiciele Ochockiego Modelu Dialogu Obywatelskiego rozmawiali z mieszkańcami Warszawy na temat przyszłości dzielnicy. Przy jednym ze stołów można było wypełnić ankietę, w której m.in. należało wytypować bezpieczne i niebezpieczne miejsca Ochoty. Na specjalnie przygotowanych karteczkach mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje na temat wyglądu ulicy Filtrowej.

Duże zainteresowanie wzbudziła również planowana przebudowa Placu Narutowicza. Mieszkańcy zgłosili wiele postulatów dotyczących rozwiązań modernizacyjnych. Plan zagospodarowania przestrzennego tego obszaru ma powstać w 2012 r., więc na wypracowanie razem ze społecznością wizji modernizacji tego miejsca jest jeszcze trochę czasu.

Poza przedstawicielami OMDO można było także porozmawiać z radnymi dzielnicy oraz burmistrzem Maurycym Wojciechem Komorowskim. Iwona Pogoda, przedstawicielka OMDO, stwierdziła, że sprawa modernizacji Placu Narutowicza i ulicy Filtrowej jest skomplikowana ze względu na mnogość instytucji nimi zarządzających. Wyjaśniła także, że mieszkańcy i przedstawiciele tych instytucji intensywnie ze sobą współpracują m.in. na spotkaniach organizowanych przez OMDO.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele projektu fotoochota (http://www.fotoochota.waw.pl/).

Na koniec zapytaliśmy mieszkańców o opinię na temat imprez tego typu. Mimo chłodu większość uznała, że konsultacje społeczne przeprowadzane w takich warunkach są bardziej sprzyjające aktywizacji społeczeństwa niż spotkania za zamkniętymi drzwiami.

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości