W Seulu uruchomiono wirtualny sklep na stacji metra

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 1 grudnia 2011

Jedna z największych sieci sklepów detalicznych w Korei Południowej – Homeplus – otworzyła dla użytkowników smartfonów wirtualny sklep na jednej z popularniejszych stacji metra w Seulu – Seolleung.

W sklepie można kupić ponad 500 produktów, zaczynając od jedzenia, przez elektronikę, artykuły biurowe na kosmetykach kończąc, przy czym na stacji nie ustawiono półek z produktami, a jedynie plansze z nadrukowanymi naturalnej wielkości sklepowymi półkami i produktami. Aby dokonać zakupów, należy ściągnąć na telefon odpowiednią aplikację, następnie zrobić telefonem komórkowym zdjęcie widniejącego pod każdym produktem kodu i w domu czekać na dostawę produktów. Zakupy wykonane do godziny 13.00 są dostarczane do domu kupującego z najbliższego sklepu Homeplus tego samego dnia.

Można zrobić zakupy w drodze do pracy, a wieczorem mieć wszystko dostarczone do domu - mówi rzecznik prasowy sieci Homeplus –– To rozwiązanie pomoże zwiększyć naszą sprzedaż poprzez smartfony, które będą w przyszłości ogromnym kanałem sprzedaży.

Dodatkowe informacje:

  • Wirtualny sklep otworzono 25 sierpnia 2011.
  • W Korei Południowej 15,4 miliona osób używa smartfonów, to ponad 30% populacji.

Źródła[edytuj | edytuj kod]