W Obwodowej Komisji nr 25 w Wałbrzychu zaginęło 498 kart do głosowania. Sprawę bada policja

Grafika: Mateusz Opasiński
19 maja 2025 roku Krajowe Biuro Wyborcze poinformowało, że w Obwodowej Komisji nr 25 w Wałbrzychu odkryto nieprawidłowości związane z kartami do głosowania. Jak poinformowano w komisji brakuje 498 kart. Sprawa jest badana przez policję.
Nieprawidłowości zostały wykryte w Obwodowej Komisji nr 25 w Wałbrzychu znajdującej się w budynku Rady Wspólnoty Samorządowej „Stary Zdrój” przy ulicy Armii Krajowej 37.
Dyrektor wałbrzyskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, Joanna Kazanowicz, zaznaczyła, że kontrola dokumentacji nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Policja potwierdziła, że wszczęto postępowanie w tej sprawie.
Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, przyczyną nieprawidłowości mogła być pomyłka lub błąd w procedurze, który polegał na błędnym zapisaniu liczby przyjętych kart. W dokumentach komisji mogła zostać potwierdzona zbyt wysoka liczba kart do głosowania w porównaniu do rzeczywistego stanu.
Źródła
[edytuj | edytuj kod]- Obwodowa Komisja Wyborcza numer 25 – Państwowa Komisja Wyborcza, 19 maja 2025
- W Wałbrzychu zaginęło kilkaset kart do głosowania – TVP Info, 19 maja 2025
- Wałbrzych: Zaginęło kilkaset kart do głosowania w jednej z komisji. Sprawę wyjaśni śledztwo – Radio Wrocław, 19 maja 2025
- Piotr Parzysz – Zginęło niemal 500 kart do głosowania. Policja wkroczyła do akcji – RMF FM, 19 maja 2025
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego |
---|
![]() ![]() Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim. |