W Fabryce Trzciny odbędzie się konferencja poświęcona wykorzystaniu nowych technologii w trzecim sektorze

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 14 maja 2011
Społeczeństwo
N icon society.png

W dniach 23-24 maja w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie odbędzie się konferencja Sektor 3.0 Technologie w organizacjach pozarządowych.

Założeniem konferencji jest wymiana doświadczeń na temat roli, jaką mogą pełnić nowe technologie w pracy organizacji działających na rzecz lokalnych społeczności. Dyskusje będą krążyć wokół barier i przyczyn dość rzadkiego i ograniczonego wykorzystania nowych technologii w działalności NGO-sów (panel dyskusyjny). Zostaną przedstawione przykłady zastosowania technologii w działaniach podejmowanych na rzecz lokalnych społeczności – w Polsce i za granicą oraz sposoby skutecznego i rozsądnego wspierania organizacji pozarządowych oraz zachęcania do korzystania z technologii te instytucje, które takiej potrzeby jeszcze nie dostrzegają.

Organizatorem konferencji jest Pracownia Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia” oraz Polska-Amerykańska Fundacja Wolności.

Oficjalna strona konferencji

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji Sektor 3.0 – technologie w NGO, której autorem jest Karolinę Grodecką i została ona pierwotnie opublikowana w serwisie Koalicji Otwartej Edukacji (więcej)

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości