VII NAC SuperFinał: mistrzostwo Polski dla Seahawks Gdynia

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 15 lipca 2012

15 lipca 2012 r. w VII NAC SuperFinale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Seahawks Gdynia pokonali Warsaw Eagles 52:37, zdobywając swoje pierwsze mistrzostwo Polski.

Finał, rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, obejrzało ok. 23 tys. widzów. Drużyna z Gdyni, grając bardziej ofensywnie, przeważała w całym spotkaniu wygrywając kolejne kwarty (12:7, 20:17, 13:6, 7:7) i do końca nie oddając zdobytej przewagi.

Obie drużyny spotkały się w finale już po raz trzeci, w spotkaniach rozegranych w latach 2006 i 2008 triumfowały warszawskie Orły.

Przed meczem na błoniach stadionu zorganizowano piknik, z grillem i amerykańską muzyką. Na stoiskach zorganizowanych przez sponsorów i drużyny futbolu amerykańskiego można było zapoznać się z zasadami tego sportu, spróbować swoich sił w rzucie piłka futbolową, czy przymierzyć strój zawodnika.

Organizatorzy, nie przewidując chyba aż takiej frekwencji, udostępnili tylko jedno wejście dla posiadaczy kupionych w Internecie i samodzielnie wydrukowanych biletów, co spowodowało konieczność kilkunastominutowego oczekiwania w kolejce i lekką nerwowość. Przez pozostałe wejścia można było przechodzić płynnie.

Fotorelacja[edytuj]