Trwa tydzień z Internetem – dla dzieci, rodziców i dziadków

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 31 marca 2012

Do końca tygodnia trwa Kampania Tydzień z Internetem. Jest ona częścią ogólnoeuropejskiej akcji Get Online Week, która ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z Internetu. Koordynatorem Kampanii w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). Jednym z patronów honorowych jest Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Tematem Tygodnia jest w tym roku aktywność osób starszych oraz solidarność międzypokoleniowa. Na spotkaniach organizowanych przez tysiąc instytucji, które zgłosiły swój akces, uczestnicy będą mogli:

  • zasadzić drzewo w Internecie – stworzyć drzewo genealogiczne rodziny za pomocą narzędzi internetowych
  • podróżować w 80 minut dookoła świata – online
  • rozgrzać się przed Euro – rozgrywając rodzinny turniej wiedzy o piłce nożnej (wykorzystanie klipów sportowych na YouTube i innych zasobów internetowych)

W ubiegłym roku akcja objęła 112 tysięcy osób z 30 krajów, w tym blisko 7 tysięcy Polaków (co dało nam czwarte miejsce pod względem liczby zarejestrowanych uczestników). W ramach polskiej edycji biblioteki organizowały spotkania zachęcające do kontaktu z Internetem szczególnie osoby po 50. r.ż. FRSI w ramach kampanii zorganizowała również konkurs „Pomyszkuj w bibliotece – Tydzień z Internetem 2011”, w ramach którego nagrodzono najciekawsze inicjatywy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]