Tomaszowska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna z koncertem pasyjnym

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 31 marca 2022
Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna podczas święta tomaszowskich organizacji pozarządowych, w amfiteatrze nad rzeką Pilicą. Z mikrofonem Kamil Wrona (sierpień 2020)

Na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, w niedzielę 10 kwietnia 2022 roku, w kościele przy ulicy Słowackiego w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie), odbędzie się koncert pasyjny w wykonaniu miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Kamila Wrony.

Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Tomaszowa Mazowieckiego sformowała się jako inicjatywa lokalnych artystów na potrzeby „Koncertu Dla Niepodległej”, który odbył się 28 listopada 2018 roku wpisując się w ogólnokrajowe uroczystości obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od tego czasu zespół ze swoją muzyką jest stale obecny podczas uroczystości miejskich, uczestniczy również w większych imprezach kulturalnych w Tomaszowie. Dyrygent orkiestry, Kamil Wrona jest kompozytorem hejnału Tomaszowa Mazowieckiego, który od 2020 roku codziennie w południe rozbrzmiewa z okien ratusza w kierunku rzeki.

Koncert 10 kwietnia w kościele NMP KP rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp wolny.

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości