Tarnowskie Góry: pikieta przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 11 lipca 2011
Społeczeństwo
Fotothek df ps 0003576 Zirkusse ^ Zirkusdarbietungen ^ Tierdressuren.jpg

W Tarnowskich Górach odbyła się pikieta przeciwko zniewoleniu i wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. Pod cyrkiem Korona, który używa ponad 60 zwierząt zebrało się około 25 osób wyrażających swój sprzeciw wobec takich praktyk. Jak donosi Centrum Informacji Anarchistycznej dzień wcześniej jeden z aktywistów został zaatakowany przez pracownika cyrku podczas próby udokumentowania skandalicznych warunków przetrzymywania zwierząt.

Podczas pikiety pracownicy cyrku próbowali zagłuszyć zgromadzonych poprzez puszczenie głośno z głośników umieszczonych na jednym z samochodów należących do cyrku zapętlonej reklamy Korony. Ochrona wezwała policję która próbowała usunąć pikietujących spod cyrku.

Podczas gdy demonstranci oczekiwali na zakończenie się spektaklu cyrkowego zostali poinformowani przez policję, że opony w kilku samochodach będących własnością cyrku zostały przebite. Policja wylegitymowała i zapowiedziała wezwanie na przesłuchanie kilku aktywistów uczestniczących w demonstracji.


Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Pikieta pod Cyrkiem Korona w Tarnowskich Górach opublikowanego pierwotnie w Centrum Informacji Anarchistycznej (więcej)

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
POL województwo śląskie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości