Statystyki zatrzymań w ruchu tramwajowym i autobusowym w Krakowie - 28 tydzień 2025
Wygląd
poniedziałek, 14 lipca 2025
W minionym, 28 tygodniu 2025 roku (7-13 lipca) na terenie Krakowa doszło do 11 zatrzymań w ruchu tramwajowym i autobusowym.
Uwaga! W liście pod uwagę są brane jedynie zatrzymania odnotowane przez profil MPK Kraków lub Platforma Komunikacyjna Krakowa w serwisie Facebook. Zawsze istnieje możliwość, że zdarzyły się jeszcze inne zdarzenia, lecz nie poinformowano o nich społeczności.
Poniedziałek, 7 lipca
[edytuj | edytuj kod]- Około godziny 07:01 doszło do zatrzymania w ruchu tramwajowym na rondzie Grzegórzeckim, w kierunku Nowego Bieżanowa z powodu połamanego pantografu. Linie przebiegające przez zablokowane torowisko kierowane były na trasy objazdowe. Ruch tramwajowy wznowiono około godziny 07:36.
- Około godziny 08:20 doszło do zatrzymania w ruchu autobusowym na ulicy Bieżanowskiej z powodu uszkodzonych rogatek. Linie przebiegające przez zablokowaną jezdnię kierowane były na trasy objazdowe. Ruch autobusowy wznowiono około godziny 08:22.
- Około godziny 18:00 występowały utrudnienia w ruchu autobusowym na ulicy Janusza Meissnera, na wysokości skrzyżowania z ulicą Ugorek z powodu zablokowanego autobusu. Ruch autobusowy wznowiono około godziny 18:10.
Wtorek, 8 lipca
[edytuj | edytuj kod]- Około godziny 17:10 występowały utrudnienia w ruchu autobusowym na rondzie Grunwaldzkim, w kierunku Domu Handlowego „Jubilat” z powodu awarii autobusu. Autobusy obsługiwały przystanek z pozycji ogólnego pasa ruchu.
- Około godziny 21:31 doszło do zatrzymania w ruchu autobusowym na ulicy Świętego Idziego w miejscowości Giebułtów z powodu zalania jezdni. Ruch autobusowy wznowiono około godziny 22:37.
Środa, 9 lipca
[edytuj | edytuj kod]- Około godziny 06:15 doszło do zatrzymania w ruchu tramwajowym na ulicy Stefana Grota-Roweckiego, w kierunku Łagiewnik z powodu wykolejenia tramwaju. Linie przebiegające przez zablokowane torowisko były na trasy objazdowe. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Łagiewniki–Czerwone Maki P+R. Ruch tramwajowy wznowiono około godziny 06:46.
Czwartek, 10 lipca
[edytuj | edytuj kod]- Około godziny 12:29 doszło do zatrzymania w ruchu autobusowym w miejscowości Tomaszowice, w obu kierunkach z powodu obcego wypadku. Linie autobusowe przebiegające przez zablokowaną jezdnię kierowane były do przystanku „Modlnica Skrzyżowanie”. Ruch autobusowy wznowiono kilkanaście minut później.
- Około godziny 15:20 doszło do zatrzymania w ruchu tramwajowym na ulicy Wadowickiej, w kierunku ronda Antoniego Matecznego z powodu awarii torowiska. Linie przebiegające przez zablokowane torowisko były na trasy objazdowe. Ruch tramwajowy wznowiono kilkanaście minut później.
- Około godziny 17:37 doszło do zatrzymania w ruchu tramwajowym na alei Pokoju, na wysokości przystanku „Ofiar Dąbia” z powodu wykolejenia tramwaju. Linie przebiegające przez zablokowane torowisko były na trasy objazdowe. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rondo Grzegórzeckie–Aleja Pokoju–Rondo Czyżyńskie. Ruch tramwajowy wznowiono kilkanaście minut później.
Piątek, 11 lipca
[edytuj | edytuj kod]- Około godziny 11:29 doszło do zatrzymania w ruchu tramwajowym na alei Pokoju, na wysokości przystanku „Tauron Arena Kraków”, w kierunku ronda Grzegórzeckiego z powodu zderzenia tramwaju z rowerzystą. Linie przebiegające przez zablokowane torowisko były na trasy objazdowe. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rondo Czyżyńskie–Ulica Grzegórzecka–Ulica Starowiślna. Ruch tramwajowy wznowiono około godziny 11:32.
- Około godziny 20:15 doszło do zatrzymania w ruchu tramwajowym na ulicy Lubicz z powodu marszu pamięci rzezi wołyńskiej.
Sobota, 12 lipca
[edytuj | edytuj kod]- W tym dniu nie doszło do żadnego zatrzymania w ruchu tramwajowym i autobusowym.
Niedziela, 13 lipca
[edytuj | edytuj kod]- W tym dniu nie doszło do żadnego zatrzymania w ruchu tramwajowym i autobusowym.
Źródła
[edytuj | edytuj kod]| |
Materiał do tego artykułu przygotował reporter Wikinews |
Poniedziałek
[edytuj | edytuj kod]- MPK Kraków – Post na Facebooku – Facebook, 7 lipca 2025
- MPK Kraków – Post na Facebooku – Facebook, 7 lipca 2025
- MPK Kraków – Post na Facebooku – Facebook, 7 lipca 2025
- Platforma Komunikacyjna Krakowa – Post na Facebooku – Facebook, 7 lipca 2025
Wtorek
[edytuj | edytuj kod]- Platforma Komunikacyjna Krakowa – Post na Facebooku – Facebook, 8 lipca 2025
- MPK Kraków – Post na Facebooku – Facebook, 8 lipca 2025
- MPK Kraków – Post na Facebooku – Facebook, 8 lipca 2025
Środa
[edytuj | edytuj kod]- MPK Kraków – Post na Facebooku – Facebook, 9 lipca 2025
Czwartek
[edytuj | edytuj kod]- MPK Kraków – Post na Facebooku – Facebook, 10 lipca 2025
- MPK Kraków – Post na Facebooku – Facebook, 10 lipca 2025
- MPK Kraków – Post na Facebooku – Facebook, 10 lipca 2025
Piątek
[edytuj | edytuj kod]- MPK Kraków – Post na Facebooku – Facebook, 11 lipca 2025
- Platforma Komunikacyjna Krakowa – Post na Facebooku – Facebook, 11 lipca 2025
Sobota
[edytuj | edytuj kod]- W tym dniu nie doszło do żadnego zatrzymania w ruchu tramwajowym i autobusowym.
Niedziela
[edytuj | edytuj kod]- W tym dniu nie doszło do żadnego zatrzymania w ruchu tramwajowym i autobusowym.
Kategorie:
- 14 lipca 2025
- Materiały autorskie
- Społeczeństwo
- Polska
- Kraków
- MPK Kraków
- Transport
- Transport publiczny
- Tramwaje w Krakowie
- Rondo Grzegórzeckie w Krakowie
- Ulica Bieżanowska w Krakowie
- Ulica Janusza Meissnera w Krakowie
- Rondo Grunwaldzkie w Krakowie
- Giebułtów (powiat krakowski)
- Ulica Stefana Grota-Roweckiego w Krakowie
- Tomaszowice (województwo małopolskie)
- Ulica Wadowicka w Krakowie
- Aleja Pokoju w Krakowie
- Ulica Lubicz w Krakowie
- Statystyki zatrzymań w ruchu tramwajowym i autobusowym w Krakowie
