Spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm autorką książki „Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 30 maja 2014

Spotkanie autorskie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi z Aleksandrą Ziółkowską – Boehm poświęcone okolicznościom i kulisom powstawania jej najnowszej książki Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści.

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi miało miejsce 27 maja 2014 r. niecodzienne spotkanie ze znaną łodzianką, absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego mieszkającą na stałe w USA, ale często odwiedzającą stary kraj, autorką wielu książek już w Bibliotece prezentowanych. W latach 1972-1974 była asystentką i sekretarką Melchiora Wańkowicza, który w testamencie zapisał jej swoje archiwum. I właśnie wokół twórczości Wańkowicza obracała się tematyka jej pierwszych książek: Blisko Wańkowicza, Na tropach Wańkowicza, Proces Melchiora Wańkowicza, Na tropach Wańkowicza po latach, ale z czasem i inne: Z miejsca na miejsce: w cieniu legendy Hubala, Kanada, Kanada…, Nie tylko Ameryka, Ulica Żółwiego strumienia (autobiograficzna powieść dziejąca się w Łodzi, która najbardziej przypadła mi do serca; zrozumiałe, bo nie dość, że też jestem łodzianinem, to wychowywałem się na tych samych ulicach co autorka, choć kilkanaście lat wcześniej, jeszcze w czasie wojny), Dwór w Kraśnicy i Hubalowy Demon i inne.

Tym razem była to promocja książki Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści. Najnowsza książka to 9 opowiadań związanych z różnymi wydarzeniami II wojny światowej, takimi jak: bitwa pod Monte Cassino, powstanie warszawskie, rzeź wołyńska czy wokół lotów generała Władysława Sikorskiego.

A potem była długa kolejka uczestników spotkania chcących uzyskać autograf autorki na tej najnowszej książce.

Spotkanie prowadził wicedyrektor Biblioteki Piotr Bierczyński, słowo wstępne wygłosiła dyrektor Biblioteki Barbara Czajka.

.