2007-07-26: Daniele Bennati wygrał 17. etap Tour de France 2007: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
uzup.
(uzup.)
(uzup.)
 
Na ostatnim kilometrze zaczęły się próby ataków w walce o końcowe zwycięstwo. Ostatecznie jednak to Daniele Bennati okazał się najszybszy i to on jako pierwszy minął białą kreskę. Na podium koszulkę lidera klasyfikacji założył…lider klasyfikacji młodzieżowej, Alberto Contador z Discovery Channel.
 
'''Komentarze po 17. etapie Tour de France 2007'''
 
Daniele Benatti (Lampre, zwycięzca): Dzisiejsze zwycięstwo dało mi sporo radości, chociaż nastrój po ostatnich wydarzeniach nie należy do najprzyjemniejszych. Musimy jechać dalej, nawet jeżeli ciężko jest nam z tym żyć.
 
Alberto Contador (Discovery Channel, nowy lider): To jest normalna sytuacja. Kiedy posiadacz żółtej koszulki lidera kończy swój udział w wyścigu, to na jego miejsce wchodzi drugi zawodnik z "generalki". Oczywiście jestem zaskoczony tą sytuacją. Mam nadzieję, że moja przewaga nad Cadelem Evansem jest na tyle duża przed czasówką, że jej nie stracę. On [Evans] jest mocny i może pojechać świetną czasówkę. Dam z siebie wszystko, by obronić żółtą koszulkę.
 
Tom Boonen (Quick Step, posiadacz zielonej koszulki): Powoli oswajam się z tą myślą, że dowiozę zieloną koszulkę do Paryża. Już w 2005 roku byłem w Paryżu na podium, bo wygrałem ostatni etap. Wiem jak to smakuje. Wygranie klasyfikacji punktowej jest czymś szczególnym dla mnie. Nie jesteśmy jeszcze w Paryżu i mam nadzieję, że ostatnie etapy odbędą się bez jakichkolwiek problemów.
 
Johan Bruyneel (szef Discovery Channel): Nie chcieliśmy w ten sposób zdobyć żółtej koszulki. Byłem wielce zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że Rasmussena nie ma już na Tourze i nie wybuchłem specjalnie radością. Rabobank musiał w końcu podjąć taką decyzję, bo i tak długo stawiali opór mediom. Kiedy jedzie się na najważniejszy wyścig na świecie i rezygnuje z niemalże pewnego zwycięstwa, to jest prawdziwa odwaga. Myślę, że Alberto dowiezie to zwycięstwo do końca. Przewaga nad Evansem jest wystarczająco duża.
 
Jens Voigt (Team CSC, dzisiaj 4. miejsce): To jest mój dziewiąty Tour de France. Dotychczas jechałem w 50 ucieczkach i dwukrotnie odniosłem triumf. Kiedy się nie atakuje, to się nie wygrywa. Dlatego nie rezygnuję i walczę dalej. Mam 35 lat i to nie jest proste dla mojego wieku. Żarty idą na bok - dzisiaj jechałem na całość. Użyłem swoją normalną taktykę. Chciałem samotnie minąć linie mety, by uniknąć sprintu. Niestety nie udało się.
 
 
== Źródła ==
14 634

edycje

Menu nawigacyjne