Przejdź do zawartości

2007-06-10: Wypadek Roberta Kubicy na torze F1 w Montrealu: Różnice pomiędzy wersjami

uzup.
Ala z (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Ala z (dyskusja | edycje)
uzup.
Linia 8:
 
Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Został przetransportowany helikopterem do szpitala w Montrealu. Pojawiły się również przypuszczenia, że kierowca może mieć wstrząs mózgu.
 
"Właśnie otrzymaliśmy informacje ze szpitala, że Robert nie jest ranny. Zostanie na noc w szpitalu na obserwacji, ale jutro rano zostanie wypisany" - poinformował Mario Theissen, dyrektor i zarządca teamu BMW Sauber (ok. 23.00).
 
"Wyglądało to fatalnie. Zdarzenia potwierdziło jednak wysoki poziom bezpieczeństwa dziś w Formule 1. Bolid rozpadł sie na kawałki. Ale kokpit chroniący polskiego kierowca pozostał cały. Kubica to bardzo dynamiczny kierowca, nie miał jednak do tej pory tak poważnego wypadku na koncie. Najgroźniejsze co mu się przydarzyło to kilka lat temu złamana w wypadku ręka. Do zdarzenia doszło w ruchu ulicznym a Kubica siedział na fotelu pasażera. Czy ten wypadek powstrzyma karierę Polaka? Nie sądzę. Jeśli tylko jest cały - wkrótce wróci na tor. To profesjonalista, który w swoja pracę ma wliczone ryzyko" - powiedział dziennikarz specjalizujący się w pisaniu o Formule 1 - Tomasz Szmadra.
14 634

edycje