Kolej dużych prędkości: rząd chce wstrzymać projekt, samorządy protestują: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prezydent Wrocławia i Poznania zostały zamienione
m (jeszcze jedno źródło)
(Prezydent Wrocławia i Poznania zostały zamienione)
Projekt ten był priorytetem [[w:Donald Tusk|Donalda Tuska]] podczas jego pierwszej kadencji jako premiera - o KDP wspomniał nawet w swoim expose. Jednak na początku grudnia 2011 roku Sławomir Nowak, obecny minister infrastruktury powiedział, że prace nad tą linią kolejową zostają zawieszone przynajmniej do 2030 roku. Nowak tłumaczył decyzję stanem finansów państwa i koniecznością skupienia się na remontach już istniejących tras kolejowych.
 
12 grudnia 2011 roku, prezydent Łodzi [[w:Hanna Zdanowska|Hanna Zdanowska]] wystąpiła do Ryszarda Grobelnego (prezydent WrocławiaPoznania) i Rafała Dutkiewicza (prezydent PoznaniaWrocławia) z inicjatywą wspólnych działań w sprawie zmiany decyzji o przesunięciu daty realizacji projektu Kolei Dużych Prędkości. Prezydenci uważają, że realizacja projektu KDP jest niezbędne aby połączyć Polskę z ośrodkami biznesu i kultury w Europie. Zdaniem Zdanowskiej KDP powinno być realizowane zgodnie z planem tj powstać do 2020 roku.
 
Władzom Łodzi zależy na zrealizowaniu projektu KDP gdyż pod tym kątem m.in. projektowana jest przebudowa Dworca [[w:Łódź Fabryczna|Łódź Fabryczna]], która ma się zakończyć w 2015 roku.
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne