Przejdź do zawartości

Pomoc:Kategorie: Różnice pomiędzy wersjami

Dodane 2 bajty ,  12 lat temu
m
ogonki, int., dr. red.
m (ogonki, int., dr. red.)
 
=== Nowe kategorie w starych artykułach ===
Czasami się zdarza, że nie od razu są dopisywane węższe kategorie do konkretnych newsów - np. o wydarzeniu w jakimś małym mieście afrykańskim dodajemy kategorię kontynentu i kraju, ale nie tworzymy kategorii miasta. Później okazuje się, zeże pojawiają się kolejne newsy związane z tym miastem., tworzymy więc dla tego miasta kategorię.
 
'''O czym warto pamiętać?'''
'''O czym tu warto pamiętać?''' Jest pewien, zgłoszony bug (bład oprogramowania), który powoduje, że jeśli dodamy do starego artykułu kategorie, a ta kategoria znajdzie się w portalu, np. [[Portal:Warszawa]], to mimo, że artykuł jest stary w portalu pojawi się z bieżącą datą. Jeśli tworzymy nową kategorię i dla niej portal (zobacz jak zrobić portal [[Wikinews:Szablony#Portale|tutaj]]) to najlepiej kategorię najpierw dodać do starych newsów, a potem do bieżącego. przynajmniej wtedy pojawi się na górze portalu.
 
'''O czym tu warto pamiętać?''' Jest pewien, zgłoszony bug (bładbłąd oprogramowania), który powoduje, że jeśli dodamy do starego artykułu kategoriekategorię, a ta kategoria znajdzie się w portalu, np. [[Portal:Warszawa]], to, mimo, że artykuł jest stary, w portalu pojawi się z bieżącą datą. Jeśli tworzymy nową kategorię i dla niej portal (zobacz jak zrobić portal [[Wikinews:Szablony#Portale|tutaj]]) to najlepiej kategorię najpierw dodać do starych newsów, a potem do bieżącego., przynajmniej wtedy pojawi się na górze portalu.
 
== Nazwy głównych kategorii ==
Dla ułatwienia stworzony został przegląd tematów Wikinews. ([[Wikinews:Przegląd tematów|Znajdziecieznajdziecie go tutaj.]]).
 
[[Kategoria:Pomoc]]
1430

edycji