2006-12-13: Ekologiczne skutki hodowli krów: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
"hodowla", nie "chodowla"; red.
(Nowa wiadomość)
 
("hodowla", nie "chodowla"; red.)
{{data|13 grudnia 2006}}
 
Hodowla bydła stanowi poważne zagrożenie ekologiczne - wynika z 400-stronicowego raportu [[w:Organizacja Narodów Zjednoczonych|ONZ]].
Nowy, 400-stronnicowy raport [[w:Organizacja Narodów Zjednoczonych|ONZ]] stwierdza, że liczne chodowle 1,5 mld krów mają duży wpływ na efekt cieplarniany na Ziemi. Chodowle bydła emitują więcej metanu i dwutlenku węgla, niż wszystkie środki komunikacji produkujące spaliny.
 
W raporcie stwierdzono, że hodowla 1,5 mld krów na całym świecie ma duży wpływ na efekt cieplarniany na Ziemi: w jej wyniku do atmosfery przedostaje się więcej metanu i dwutlenku węgla niż w wyniku emisji spalin przez pojazdy.
Na ten wynik składają się działania związane z chodowlą: stosowanie sztucznych nawozów i różnych środków ochrony roślin, wycinanie lasów, intensywne zanieczyszczanie wody, atmosfery i gleby. To wszystko powoduje, że chodowla bydła emituje do atmosfery 18% gazów przyczyniających się do efektu cieplarnianego. Naukowcy apelują, że jeśli w najbliższym czasie nic się nie zmieni, za sto lat straty związane z tego typu przemysłem będą dwa razy większe.
 
Na ten wynik składają się działania związane z chodowląhodowlą: stosowanie sztucznych nawozów i różnych środków ochrony roślin, wycinanie lasów, intensywne zanieczyszczanie wody, atmosfery i gleby. To wszystko powoduje, że chodowlahodowla bydła emituje do atmosfery 18% gazów przyczyniających się do efektu cieplarnianego. Naukowcy apelują, że jeśli w najbliższym czasie nic się nie zmieni, za sto lat straty związane z tego typu przemysłem będą dwa razy większe.
 
== Źródła ==

Menu nawigacyjne