2006-12-13: Budowa obwodnicy przez Dolinę Rospudy to złamanie prawa - ostrzega UE: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Usunięta treść Dodana treść
Nowa strona: {{data|12 grudnia 2006} w:Komisja Europejska upomniała Polskę za plany kilku inwestycji związanych z budową trasy w:Via Baltica na obszarze chronionym w ramach...
 
mNie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
{{data|12 grudnia 2006}
{{data|12 grudnia 2006}}


[[w:Komisja Europejska]] upomniała [[w:Polska|Polskę]] za plany kilku inwestycji związanych z budową trasy [[w:Via Baltica]] na obszarze chronionym w ramach programu [[Natura 2000]]. W oficjalnym liście czytamy, że [[w:Polska]] złamała dwa przepisy prawa [[w:UE]] związanego z obroną środowiska naturalnego. "Oczekuję, że polskie władze będą zgodnie z unijnym prawodawstwem otaczały opieką swoje obszary ważne z punktu widzenia ochrony środowiska" - powiedział unijny komisarz ds. ochrony środowiska Stawros Dimas¹. List ten odnosi się również do projektu budowy obwodnicy miasta [[w:Augustów]], przeciw któremu działacze [[w:Greenpeace]] protestowali [[18 listopada]].
[[w:Komisja Europejska]] upomniała [[w:Polska|Polskę]] za plany kilku inwestycji związanych z budową trasy [[w:Via Baltica]] na obszarze chronionym w ramach programu [[w:Natura 2000]]. W oficjalnym liście czytamy, że [[w:Polska]] złamała dwa przepisy prawa [[w:UE]] związanego z obroną środowiska naturalnego. "Oczekuję, że polskie władze będą zgodnie z unijnym prawodawstwem otaczały opieką swoje obszary ważne z punktu widzenia ochrony środowiska" - powiedział unijny komisarz ds. ochrony środowiska Stawros Dimas¹. List ten odnosi się również do projektu budowy obwodnicy miasta [[w:Augustów]], przeciw któremu działacze [[w:Greenpeace]] protestowali [[18 listopada]].
Teraz Polska ma 2 miesiące na dostarczenie dokumentacji tego projektu i odwołanie się od decyzji Komisji Europejskiej.
Teraz Polska ma 2 miesiące na dostarczenie dokumentacji tego projektu i odwołanie się od decyzji Komisji Europejskiej.


==Reakcja==
==Reakcja==
Władze [[w:Augustów|Augustowa]] poinformowały po południu, że [[obwodnica]] tego miasta (będąca częścią trasy Via Baltica) powstanie nawet wbrew ostrzeżeniom [[w:UE]].
Władze [[w:Augustów|Augustowa]] poinformowały po południu, że [[w:obwodnica]] tego miasta (będąca częścią trasy Via Baltica) powstanie nawet wbrew ostrzeżeniom [[w:UE]].


==Krótko o Via Baltica==
==Krótko o Via Baltica==

Wersja z 22:41, 12 gru 2006

Nieprawidłowe wywołanie szablonu {{data}}.

w:Komisja Europejska upomniała Polskę za plany kilku inwestycji związanych z budową trasy w:Via Baltica na obszarze chronionym w ramach programu w:Natura 2000. W oficjalnym liście czytamy, że w:Polska złamała dwa przepisy prawa w:UE związanego z obroną środowiska naturalnego. "Oczekuję, że polskie władze będą zgodnie z unijnym prawodawstwem otaczały opieką swoje obszary ważne z punktu widzenia ochrony środowiska" - powiedział unijny komisarz ds. ochrony środowiska Stawros Dimas¹. List ten odnosi się również do projektu budowy obwodnicy miasta w:Augustów, przeciw któremu działacze w:Greenpeace protestowali 18 listopada. Teraz Polska ma 2 miesiące na dostarczenie dokumentacji tego projektu i odwołanie się od decyzji Komisji Europejskiej.

Reakcja

Władze Augustowa poinformowały po południu, że w:obwodnica tego miasta (będąca częścią trasy Via Baltica) powstanie nawet wbrew ostrzeżeniom w:UE.

Krótko o Via Baltica

Trasa w:Via Baltica jest drogą szybkiego ruch, która ma połączyć Warszawę z Helsinkami (przez Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię).

Więcej na ten temat

Źródła