Regionalne Centrum Krwi w Łodzi zakupiło nowy ambulans

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 21 listopada 2011
Nowy nabytek Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi od dzisiaj (21 listopada 2011) ma w posiadaniu nowoczesny ambulans do pobierania krwi.

Zakup został sfinansowany ze środków Programu Zdrowotnego "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych" przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi.

Mobilny punkt poboru krwi to autobus marki Marcedes, z czterema miejscami do pobierania krwi, wydzieloną przestrzenią dla lekarza oraz obszerną częścią dla dawców, którzy oczekują na pobranie. Pojazd jest całkowicie samowystarczalny zarówno w zakresie wody, jak i prądu. Na zewnątrz autobusu zainstalowane są lampy, które oświetlają bus z boku. Na pokładzie zamontowany jest telewizor i odtwarzacz DVD.

Łodzianie we wtorek 22 listopada 2011 będą mogli skorzystać z nowego ambulansu w godzinach 14.00–17.00 w pasażu Schillera (ul. Piotrkowska 112), gdzie odbędzie się akcja poboru krwi. Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości