Prezydent RP nadał odznaczenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniedziałek, 11 listopada 2019

Prezydent RP nadał odznaczenia państwowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.

"W uznaniu znamienitych zasług w upowszechnianiu wiedzy historycznej i propagowaniu wartości patriotycznych, za osiągnięcia w dziedzinie nauk humanistyczno-społecznych i popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie" Orderem Orła Białego uhonorowano profesora Andrzeja Nowaka - historyka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiej Akademii Nauk, autora m.in. „Dziejów Polski”.

"W uznaniu znamienitych zasług w upowszechnianiu idei wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i bezinteresownej pomocy, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i służbie społeczeństwu polskiemu" Order Orła Białego otrzymała Grażyna Świątecka - twórczyni Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”, prezes Polskiego Towarzystwa Pomocy Telefonicznej.

KRZYŻEM WIELKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

"w uznaniu wybitnych zasług dla nauki polskiej, za osiągnięcia w pracy badawczej w dziedzinie fizyki i inżynierii materiałowej odznaczony został profesor Sylwester Porowski - fizyk