Przejdź do zawartości

Pomorskie: mężczyzna groził ludziom zabawkowym pistoletem. Został zatrzymany przez policję

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 15 czerwca 2025
Zabezpieczony zabawkowy pistolet
Grafika: pomorska.policja.gov.pl
Zatrzymany prowadzony przez funkcjonariusza
Grafika: pomorska.policja.gov.pl

11 czerwca 2025 roku policjanci z komisariatu na gdańskim Przymorzu zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który mierzył plastikową repliką broni palnej w stronę pasażerów samochodu na ulicy Kołobrzeskiej, domagając się, aby odjechali, bo blokowali przejazd. Zatrzymany miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na miejsce zdarzenia wysłano patrol policji, który ustalił, że podejrzany podszedł do zaparkowanego samochodu i zażądał od pasażerów, aby odjechali, celując w ich stronę przedmiotem przypominającym broń palną.

Mężczyzna próbował uciekać na widok funkcjonariuszy, jednak został zatrzymany. W trakcie przeszukania znaleziono porzuconą plastikową atrapę pistoletu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u zatrzymanego ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzut z art. 190 Kodeksu karnego kierowania gróźb karalnych za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Pomorskie
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości