2005-07-07: Paraliż komunikacyjny po zamachu w Londynie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 7 lipca 2005

Z powodu zamachu terrorystycznego, w Londynie doszło do paraliżu systemu publicznej komunikacji miejskiej, przede wszystkim londyńskiego metra i komunikacji autobusowej, oraz systemów telekomunikacyjnych.

Na kilkanaście godzin ruch miejskiej komunikacji autobusowej został wstrzymany. Od kilku godzin wznawiany jest ruch autobusowy w niektórych rejonach miasta.

Służby serwisowe pracują nad jak najszybszym przywróceniem sieci metra do działania. Niewielki odcinek podziemnej kolei, powinien zostać udostępniony dla ruchu pasażerskiego późnym wieczorem. Od kilku godzin funkcjonują linie metra położone w głównej mierze na przedmieściu Londynu. Jutro należy spodziewać się uruchomienia kolejnych linii.

Z powodu dużego chaosu informacyjnego, panującego chwilę po serii wybuchów, doszło do przeciążenia systenów telefonii komórkowej, należących do operatorów Vodafone, O2 i Orange, przez ludzi chcących skontaktować się z rodziną oraz znajomymi. Operatorzy ograniczyli ruch telekomunikacyjny wewnątrz swoich sieci, a także nadali priorytet dla połączeń realizowanych przez służby ratownicze. Spore problemy przeżywały także telefoniczne centra służb medycznych oraz policji.

Źródła[edytuj | edytuj kod]