Organizowana w lipcu 2021 konferencja pt. „International Joint Conference on Neural Network” odbędzie się w formie wirtualnej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 10 grudnia 2020
N icon science.png

Zapowiadana na 18 – 22 lipca kolejna edycja International Joint Conference on Neural Network organizowana jest w Shenzhen w Chinach. Przewiduje się jednak, że będzie miała ona formę wirtualną.

International Joint Conference on Neural Network to flagowa konferencja dwóch stowarzyszeń naukowych: IEEE Computational Intelligence Society oraz International Neural Network Society. Skupia ona badaczy zajmujących się zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi sieciami neuronowymi. Do tej pory była organizowana w Brisbane w Australii w roku 2012, w Anchorage na Alasce w roku 2017, w Rio de Janeiro w roku 2018 i w Budapeszcie w roku 2019. Tym razem, ze względu na pandemię, odbędzie się ona online.

Tematyka konferencji obejmuje modele sieci neuronowych; uczenie maszynowe; neurodynamikę; neuronaukę obliczeniową (computational neuroscience), neuronalne modele poznawcze, modele działania i percepcji; neuroinżynierię; systemy biomorficzne oraz inspirowane biologią (bio-inspired and biomorphic systems), a także zastosowania wiedzy w tym zakresie i tematy interdyscyplinarne.

Przewodniczącymi konferencji są Tianzi Jiang z Chińskiej Akademii Nauk, Xin Yao z Southern University of Science and Technology z Shenzhen, a za program odpowiada Zeng-Guang Hou, także z Chińskiej Akademii Nauk.

Do 15 stycznia można nadsyłać propozycje referatów na konferencję.

Źródła[edytuj | edytuj kod]