Open Science Conference 2022

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 26 lutego 2022

Od 8 do 10 marca 2022 roku odbędzie się 9. edycja międzynarodowej konferencji Open Science organizowanej przez Leibniz Research Alliance Open Science.

Wydarzenie poświęcone będzie praktycznym i technicznym innowacjom wspierającym otwartą naukę oraz międzynarodowym inicjatywom na rzecz otwartej komunikacji naukowej, takim jak coraz częstsze apele o uwzględnianie w komunikacji wniosków wyciągniętych z globalnych kryzysów czy dyskusje na temat relacji między otwartą nauką a równością w dostępie do wiedzy. W programie tegorocznej edycji znalazł się panel dyskusyjny na temat rekomendacji UNESCO w zakresie otwartej nauki oraz warsztaty poświęcone wspieraniu otwartej nauki w Afryce. Wydarzenia te organizowane są we współpracy z niemieckim komitetem ds. UNESCO.

Wydarzeniem towarzyszącym jest Barcamp Open Science, który odbędzie się 7 marca 2022 r. Celem sesji jest wymiana doświadczeń i dyskusja na temat otwartej nauki. Udział w konferencji jest odpłatny (opłata wynosi 50 euro). Pełny program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie wydarzenia.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Open Science Conference 2022”, którego autorem jest Natalia Gruenpeter, opublikowanego w serwisie Otwarta Nauka na licencji CC-BY 3.0 PL (więcej informacji).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]