Nieoficjalnie: konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo odwołane

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Skocznia narciarska Ōkurayama w Sapporo
Grafika: MIKI Yoshihito
piątek, 10 grudnia 2021

Jak informują japońskie media, zaplanowane na 21-23 stycznia konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo, a także na 8-15 stycznia zawody Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Sapporo i Zaō zostały odwołane. Powodem tej decyzji ma być obecny zakaz wjazdu dla obcokrajowców do Japonii w wyniku rozprzestrzeniania się szczepu wirusa SARS-CoV-2 o nazwie Omikron. Informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez Międzynarodową Federację Narciarską.

Jak informują organizatorzy zawodów, decyzja o odwołaniu styczniowych zawodów Pucharu Świata zapadła już teraz ze względu na brak perspektyw na zezwolenie na przyjazd zagranicznych sportowców.

Informacja o odwołaniu zawodów w Sapporo i Zaō nie została jeszcze potwierdzona przez Międzynarodową Federację Narciarską.

21-23 stycznia 2022 roku Sapporo miało gościć trzy konkursy indywidualne Pucharu Świata mężczyzn na Ōkurayamie (HS137). Dla zawodników miał to być jeden z ostatinch konkursów przez zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Z kolei panie miały rywalizować w dniach 8-9 stycznia w Sapporo oraz 14-15 stycznia na skoczni Yamagata w Zaō (HS102).

Tym samym drugi sezon z rzędu międzynarodowe zawody w skokach narciarskich nie zostaną rozegrane w Japonii. Konkursy zaplanowane na poprzednią zimę również zostały odwołane ze względu na obowiązujące tam restrykcje pandemiczne.

Na chwilę obecną nie wiadomo które miejscowości mogłyby przejąć weekendy zwolnione przez japońskie konkursy. Jak informowało przed kilkoma dniami TVP Sport, przedstawiciele komitetów organizacyjnych z Wisły i Zakopanego nie wyrażają zainteresowania dodatkowymi konkursami w Polsce.

Źródła[edytuj | edytuj kod]