Mieszkańcy bloku przy ulicy Dworskiej w Gliwicach ewakuowani po nocnym pożarze
W nocy z 31 stycznia na 1 lutego 2026 roku Gliwicach przeprowadzono ewakuację mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ulicy Dworskiej z powodu pożaru. Według wstępnych ustaleń przyczyną zdarzenia mógł być przegrzany komin, jednak ogień nie rozprzestrzenił się poza pomieszczenie, w którym powstał.
W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem jednostek straży pożarnej, które zmagały się z trudnymi warunkami zimowymi. Działania służb trwały do godziny czwartej nad ranem. Część lokatorów opuściła budynek samodzielnie, pozostałych ewakuowali strażacy przez klatkę schodową.
Inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o czasowym wyłączeniu obiektu z użytkowania. Władze miejskie zapewniły tymczasowe lokale części mieszkańców, podczas gdy inni znaleźli schronienie u rodzin. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
Źródła
[edytuj | edytuj kod]- Nocny pożar w Gliwicach. Mieszkańcy ewakuowani – wiadomosci.onet.pl, 1 lutego 2026
- Nocny pożar kamienicy w Gliwicach. Z budynku ewakuowano 12 osób. Strażacy zwrócili się z apelem – dziennikzachodni.pl, 1 lutego 2026
- Nocny pożar w Gliwicach. Kilkugodzinna akcja strażaków – rmf24.pl, 1 lutego 2026
