Księżna Cambridge Kate trafiła do szpitala w związku z rozpoczynającą się akcją porodową

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 22 lipca 2013
Świat
Duchess of Cambridge, 16 June 2012.JPG

Księżna Catherine została przewieziona do Londyńskiego szpitala św. Marii około godziny 6 rano czasu Londyńskiego. Księżna Cambrige do szpitala przyjechała samochodem, razem ze swoim mężem księciem Wiliamem, prosto z Pałacu Kensington. Oficjalne źródła w pałacu Buckingham potwierdzają, że przyjazd powiązany jest z rozpoczynającą się akcją porodową.

"Baby Cambrige" będzie pierwszym prawnukiem królowej Elżbiety II. I niezależnie od swojej płci będzie trzecim z kolei w kolejce do Brytyjskiego trony.

Księżnej Kate podczas porodu pomagać będą były ginekolog Elżbiety II dr. Marcus Setchell i obecny królewski ginekologa i położnik Alan Farthing. W szpitalu obecny będzie Książę William oraz matka i siostra księżnej - Carole i Pippa Middleton. Pierwszą osobą spoza obecnych w szpitalu jaka dowie się o narodzinach dziecka będzie Królowa Elżbieta II. Zostanie ona osobiście poinformowana przez księcia Williama za pomocą specjalnego zaszyfrowanego telefonu, wykorzystywanego przez służby wywiadowcze. Podczas rozmowy telefonicznej książę Cambrige zawiadomi swoją babcię o płci i wadze, dziecka. Opinii publicznej wiadomość zostanie przekazana w formie komunikatu w oszklonej ramce wystawionej na sztalugach na dziedzińcu Pałacu Buckingham. Na tych samych sztalugach została wystawiona informacja o narodzinach księcia Williama. Clarence House (dwór księcia Walii) opublikuje wiadomość o narodzinach na Twitterze.

Poród odbędzie się dwa lata i trzy miesiące po ślubie Kate i Williama.

Zwyczaje obowiązujące przy narodzinach brytyjskiego następcy tronu[edytuj]

Moment narodzin następcy tronu w Wielkiej Brytanii to nie wydarzenie prywatne, czy rodzinne, ale akt państwowy z którym wiąże się konkretna ceremonia oraz zwyczaje.

Awans do stopnia majora dla dowódcy warty[edytuj]

Tradycyjnie dowódca warty pełnionej przed pałacem Buckingham w momencie, gdy przychodzi na świat następca tronu zostaje awansowany do stopnia majora. W 1845 roku w związku z tym zwyczajem wywiązał się spór między żołnierzami. Wiktoria Hanowerska urodziła syna o 10.48 a zmiana warty odbywała się o 10.45 w tym dniu jednak kilka minut się opóźniła w dokładnej godzinie narodzin nie było jasne, kto wartą dowodził. Spór musieli rozstrzygnąć dopiero przełożeni, którzy postanowili awansować żołnierza, który schodził z służby.

Źródła[edytuj]