Konkursy Pucharu Świata w Titisee-Neustadt odwołane

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 4 grudnia 2018
Sport
N icon sport2.png
Skocznia Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt

Międzynarodowa Federacja Narciarska odwołała zaplanowane w dniach 8-9 grudnia zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt wśród pań jak i panów. Wpływ na decyzję federacji miały niekorzystne prognozy pogody zaplanowane na ten weekend i wysokie temperatury.

Wczoraj komitet organizacyjny zawodów w Titisee-Neustadt wydał pozytywną decyzję o zabezpieczeniu dużej ilości śniegu. Pomimo tego, FIS w dniu dzisiejszym postanowił odwołać zawody mężczyzn jak i kobiet. Prognozy meteorologiczne nie napawały optymizmem – w czasie tego weekendu, wiatr ma dojść nawet do 7 m/s, ponadto przewidywane są obfite opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a temperatura cały czas ma być dodatnia.

8 i 9 grudnia miały odbyć trzy konkursy – drużynowy i indywidualny wśród mężczyzn i jeden wśród kobiet. Wcześniej, na pierwszy dzień zawodów zaplanowano konkurs mieszany, jednak z powodów finansowych postanowiono zastąpić je drużynowym konkursem panów. Następne zawody odbędą się w dniach 15-16 grudnia. Na te dni są zaplanowane w kalendarzu konkursy Pucharu Świata w Engelbergu (u panów) i w Prémanon (u pań).

Źródła[edytuj]