Konkurs „Ubieramy wrocławskie krasnale”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 2 grudnia 2016
Wrocław

Konkurs „Ubieramy wrocławskie krasnale”

W dniu 20 października 2016 finaliści konkursu „Ubieramy wrocławskie krasnale” ubrali rzeźby 25 wrocławskich krasnali we własnoręcznie zaprojektowane ubranka.

Dodatkowo pięć krasnali zostało ubranych przez każdego z pięciu członków jury konkursu: Maćka Sieradzky'ego (Wroclovek), Małgorzatę Woźniak (Życzliwek), Małgorzatę Braszkę (Kinoman młodszy), Ewę Sozańską-Piotrowską (Turysta) i Robert Gonerę (Krasnal teatralny).

Grand prix oraz 9 wyróżnień w konkursie zostały przyznane przez jury natomiast głosowanie na nagrodę publiczności odbyło się w dniach od 22 października do 16 listopada 2016 na stronie internetowej konklursu.

Nagrodę główną zdobył Syzyfek ubrany przez Marzenę Szczepaniak, nagrodę publiczności Klucznik ubrany przez Katarzynę Wójcik natomiast wyróżnienia zdobyły Kowal ubrany przez Wojciecha Tarnowskiego, Więzień ubrany przez Ewę Stepaniuk, Suvenirek ubrany przez Monikę Polę, Szermierz ubrany przez Magdalenę Pliszkę, Krasnale tolerancjii ubrany przez Małgorzatę Boboryk i Alicję Pietrzyk, Podróżnik ubrany przez Annę-Marię Adach oraz Przodownik ubrany przez Małgorzatę Miałkowską.

Fotorelacja[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości