Kongres Ruchów Miejskich organizuje webinarium o jadłodzielniach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 11 maja 2020
POL location map.svg

13 maja 2020 roku o 18:00 Kongres Ruchów Miejskich organizuje webinarium na temat jadłodzielni.

Podczas spotkania będzie się można dowiedzieć czym, dla kogo i po co są jadłodzielnie oraz jak funkcjonują w czasie pandemii? Organizatorzy chcą także spojrzeć na jadłodzielnie jako na przejaw sprzeciwu wobec marnotrawstwa żywności, element polityk ochrony środowiska, sposób realizacji zadań gminy, budowaniu wspólnoty mieszkańców i świadomości społecznej oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Webinarium odbędzie się pod adresem: https://kongresruchowmiejskich.clickmeeting.com/jadlodzielnie?fbclid=IwAR1wO3QPzWCanlyk-5VanZSmxR43HES5l45LcEr-HRBQJSfpQ9qmdVWYY_M

Spotkanie poprowadzą:

Sylwia Kowalska, prezeska stowarzyszenia „Czas Mieszkańców” z Torunia. Ekspertka ds. szkoleń i konsultacji społecznych w Fundacji Stabilo. Aktywistka Kongresu Ruchów Miejskich. Absolwentka Politycznej Szkoły Liderów. Ekolożka, współzałożycielka toruńskich Jadłodzielni i Ruchu Foodsharing Polska. Działaczka na rzecz ograniczenia marnowania żywności. Zaangażowana w akcję „Cyrk bez zwierząt”. Feministka, założycielka grupy Toruńskie Dziewuchy, koordynatorka projektu „Ratujmy Kobiety”, współorganizatorka akcji antyprzemocowej „Nazywam się Miliard” oraz Marszu Równości w Toruniu. Od wielu lat zaangażowana w działania na rzecz miasta, jego mieszkanek i mieszkańców.

Michał Piszczek, animator kultury, społecznik. Od lat 90tych działa społecznie na różnych płaszczyznach - działania prospołeczne , ekologiczne . Przez kilka lat, prezes Stowarzyszenia Ekologiczno - Kulturalnego "Kolektyw Autonomistów". Jeden z działaczy ogólnopolskich , który doprowadził do uchwalenia ustawy o ochronie zwierząt. Współtwórca i organizator toruńskich Jadłodzielni. Przedstawiciel Stowarzyszenia Jadłodzielnia Foodsharing Polska. Pomysłodawca i twórca wydarzeń w ramach Podwórkowego Domu Kultury w Toruniu. Założyciel i lider Klubu Kibica Toruńskiego Klubu Hokejowego, Polskiego Fan clubu Ocelari Trinec. Wolontariusz w Fundacji Emic. Pomysłodawca i autor trasy turystycznej po Toruniu - "Śladami toruńskich Żydów"

Źródła[edytuj | edytuj kod]