Koleje Śląskie pokażą się od środka

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 21 sierpnia 2021
Logo Kolei Śląskich.svg

28 sierpnia 2021 roku Koleje Śląskie otwierają się na miłośników pociągów.

Koleje Śląskie 28 sierpnia umożliwią zaznajomienie się z codziennością pracowników kolei. Tego dnia zainteresowani będą mogli poznać osoby mające na co dzień bliski kontakt z tą branżą, zobaczyć warunki ich pracy czy nawet doświadczyć jednego z najnowocześniejszych symulatorów pojazdu kolejowego.

Wydarzenie odbędzie się w dwóch turach. Pierwsza część rozpocznie się w Katowicach na peronie czwartym o godzinie 9:00. Uczestnicy zostaną zabrani do siedziby śląskiego operatora transportu przy ulicy Raciborskiej 58, a ich powrót nastąpi o godzinie 11:35. Zacznie się wówczas druga połowa, która zakończy się o 14:10.

Wstęp jest bezpłatny, Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Za pośrednictwem strony internetowej okazjonalne.kolejeslaskie.com od godziny 12:00 21 sierpnia będzie możliwe zarejestrowanie się na obchodzenie Europejskiego Roku Kolei wraz z Kolejami Śląskimi.

Europejski Rok Kolei został zainicjowany w roku 2020 przez Komisję Europejską w ramach polityki Europejskiego Zielonego Ładu. W ramach tej akcji rok 2021 stał się okresem obchodzenia wielu imprez mających na celu promocję tego ekologicznego środka transportu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
POL województwo śląskie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości