Koleje Śląskie pokażą się od środka

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 21 sierpnia 2021

28 sierpnia 2021 roku Koleje Śląskie otwierają się na miłośników pociągów.

Koleje Śląskie 28 sierpnia umożliwią zaznajomienie się z codziennością pracowników kolei. Tego dnia zainteresowani będą mogli poznać osoby mające na co dzień bliski kontakt z tą branżą, zobaczyć warunki ich pracy czy nawet doświadczyć jednego z najnowocześniejszych symulatorów pojazdu kolejowego.

Wydarzenie odbędzie się w dwóch turach. Pierwsza część rozpocznie się w Katowicach na peronie czwartym o godzinie 9:00. Uczestnicy zostaną zabrani do siedziby śląskiego operatora transportu przy ulicy Raciborskiej 58, a ich powrót nastąpi o godzinie 11:35. Zacznie się wówczas druga połowa, która zakończy się o 14:10.

Wstęp jest bezpłatny, Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Za pośrednictwem strony internetowej okazjonalne.kolejeslaskie.com od godziny 12:00 21 sierpnia będzie możliwe zarejestrowanie się na obchodzenie Europejskiego Roku Kolei wraz z Kolejami Śląskimi.

Europejski Rok Kolei został zainicjowany w roku 2020 przez Komisję Europejską w ramach polityki Europejskiego Zielonego Ładu. W ramach tej akcji rok 2021 stał się okresem obchodzenia wielu imprez mających na celu promocję tego ekologicznego środka transportu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości