Przejdź do zawartości

Igloo przed Wydziałem Biologii UW powstało za zgodą władz i ma stać do roztopów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 16 stycznia 2026

15 stycznia 2026 roku przed wejściem do Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego ustawiono igloo zbudowane przez studentów. Inicjatorem konstrukcji był Stanisław Świeżewski, student związany z Instytutem Bioinżynierii, a prace prowadzone były za zgodą prodziekana do spraw studenckich dr. Takao Ishikawy oraz przy udziale innych studentów.

Uczelnia informowała, że śnieżny obiekt szybko stał się miejscem odwiedzanym przez społeczność akademicką i często fotografowanym. W poście zaznaczono, że igloo ma pozostać na miejscu do czasu pierwszych roztopów, przy jednoczesnym apelu o zachowanie ostrożności podczas oglądania konstrukcji.

W tle pojawiły się prognozy meteorologiczne wskazujące, że choć w części kraju wystąpiło przejściowe ocieplenie, to w kolejnych dniach nad Polską mogą dominować wyże znad Rosji, które przyniosą ponowny spadek temperatur. Wypowiedzi synoptyków cytowane w materiale sugerowały, że wraz ze zbliżaniem się końca stycznia mróz może się nasilać w większości regionów.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]