Harald Simon mistrzem Europy w żużlu na lodzie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 21 marca 2022
Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki, miejsce zawodów

Austriak Harald Simon został mistrzem Europy podczas zakończonych w sobotę 19 marca 2022 roku zawodach w Arenie Lodowej Tomaszów Mazowiecki. Srebrny medal wywalczył Włoch Luki Bauer, a brązowy Szwed Jimmy Olsen.

Na skutek inwazji na Ukrainę i decyzji Międzynarodowej Federacji Motocyklowej oraz Polskiego Związku Motorowego z rywalizacji w European Individual Ice Speedway Championship wykluczono Rosjan, dotychczasowych faworytów. Nie poszczęściło się też Jasperowi Iwemowi, Holendrowi polskiego pochodzenia, który miał ogromne szanse na medal, jednak w wyniku kłopotów sprzętowych z jego marzeń o miejscu na podium nic nie wyszło.

Polak Michał Knapp wywalczył sześć punktów, po wielu bardzo widowiskowych i skutecznych atakach. Gdyby nie upadek w wyścigu ósmym, jego noty byłyby znacznie wyższe.

Żużel na lodzie to sport wymyślony w Skandynawii w latach 30. XX wieku. Po wojnie dyscyplina zyskała największą popularność w ZSRR, obecnie mistrzostwa świata i Europy odbywają się w wielu krajach europejskich.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości