Google tymczasowo zamyka usługę Realtime Search

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 5 lipca 2011
Internet
Crystal Clear app Internet Connection Tools.svg

Firma Google zamknęła tymczasowo usługę Realtime Search pozwalającą na wyszukiwanie wśród wiadomości pojawiających się w popularnych serwisach społecznościowych uwzględniające posty pojawiające się w czasie wyszukiwania.

Powodem zawieszenia usługi jest odcięcie przez Twittera dostępu Google do streamu pojawiających się postów na skutek wygaśnięcia umowy między firmami podpisanej w październiku 2009 roku. Okazuje się, że ważność kontraktu wygasła 2 lipca i wciąż nie ma informacji o tym, czy zostanie podpisany ponownie.

Google poinformował o tym, że usługa została zamknięta tylko tymczasowo i wkrótce wystartuje znów umożliwiając wyszukiwanie wśród postów publikowanych w nowym serwisie Google+ oraz w innych serwisach. Realtime Search zapoczątkowane podpisaniem umowy z Twitterem uwzględniało również wiadomości z serwisu Yahoo Answers, MySpace, Facebook (aktualizacje stron), Quora oraz Gowalla. Te serwisy najprawdopodobniej wciąż będą uwzględniane w wyszukiwaniu po ponownym uruchomieniu usługi.

Zobacz też: Obama w środę będzie odpowiadał na pytania internautów na Twitterze


Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Google tymczasowo zamyka Realtime Search”, którego autorem jest Marcina Karpezo, opublikowanego w serwisie OSnews (więcej informacji).