Finaliści konkursu "MAKE ME" dla młodych projektantów - wyłonieni

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 27 lipca 2011
Polska
POL location map.svg

Znane są już projekty 20 młodych projektantów, którzy zawalczą o główną nagrodę podczas konkursu MAKE ME, który towarzyszy corocznemu Międzynarodowemu Festiwalowi Designu.

Konkurs MAKE ME organizowany jest po raz 4. Skierowany jest od do projektantów w wieku od 20 do 30 lat. Każda osoba, lub grupa może przesłać dowolny projekt. W poprzednich latach zwyciężała lampa (2010), mydelniczka (2009) oraz pen-drive w kształcie drewnianego spinacza do bielizny (2008).

Projekty oceniane są przez jury w składzie Agnieszka Jacobson-Cielecka (dziennikarka, publicystka, krytyk designu), Ake Rudolf (artysta, od 2003 r. jest zaangażowany w pracę kuratorską, dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Designu w Berlinie), AZE design (Anna Kotowicz-Puszkarewicz, Artur Puszkarewicz - polski duet, który swoją drogę projektową określa mianem "designu świadomego"), Jimmy MacDonald (założyciel i dyrektor Tent London – czołowych międzynarodowych targów designu), Sławek Kluziak (projektant), Zuzanna Skalska (od 12 lat zajmuje się monitorowaniem trendów w różnych dziedzinach przemysłu).

Wśród tegorocznych projektów są m.in. zestaw klamerek do przypinania prania "Fiu-Fiu", zestaw porcelanowych butelek do wina "Porcelain", stołek "Baba Jaga" czy multifunkcyjna płachta biwakowa "Shelter".

Prace młodych projektantów zostaną wystawione podczas 5. Festiwalu Designu, który odbędzie się w Łodzi pod koniec października (20-30 października 2011).

Źródła[edytuj]