Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 30 marca 2023

31 marca 2023 roku odbędzie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

EDK 2023[edytuj | edytuj kod]

W piątek, 31 marca 2023 r., odbędzie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK). Wydarzenie te będzie miało miejsce głównie w Polsce, ale także w innych państwach Europy (m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Słowacji, Norwegii) oraz Ameryce Północnej (USA, Kanada). Tegorocznej akcja odbywa się pod hasłem Idę, bo szukam nadziei.

Uczestnicy EDK rozpoczynają swój udział od Mszy św., po której odbywają w skupieniu nocną wędrówką liczącą około 40 km na jednej z wybranych przez siebie tras. Celem uczestnictwa w wydarzeniu jest rozważanie drogi krzyżowej zmagając się jednocześnie ze swoimi słabościami.

Przeważnie trasy mają długość 40 i więcej km, jednak najdłuższe z nich liczy sobie ponad 100 km. Wydarzenie dla większości tras zaplanowano na 31 marca. Godzina Mszy św. rozpoczynającej EDK zależy od miejsca, w którym ona się rozpoczyna.

O EDK[edytuj | edytuj kod]

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 r. z inicjatywy ks. Jacka Stryczka. W kolejnych latach akcja uległa dynamicznemu rozwojowi, a wydarzenie zaczęto realizować poza granicami Polski.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]