Dyskusja wikireportera:Mikołka

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj i dzięki za info na liście o komunikacie MediaWiki - już chodzi :)

Witaj w polskich Wikinews![edytuj]

Nuvola apps khelpcenter.png Pomoc i zasady

Cieszę się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecam przydatne informacje:

10Mar2005-00-05-12.jpg
W wolnym czasie przeczytaj też na temat idei Otwartej Agencji Informacyjnej. Dzięki współpracy z innymi serwisami Wikinews i wolna informacja ma szansę docierać do większej liczby osób.
Text-x-generic with pencil.svg Tworzenie Wikinews

Chcąc skontaktować się z innym wikireporterem, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie (pamiętaj o podpisie – czterech tyldach ~~~~). Zapraszam również do Kawiarenki, czyli miejsca dyskusji z innymi wikireporteramii, oraz na IRC-a: irc://irc.freenode.org/#wikinews-pl (tutaj możesz znaleźć osoby chętne do pomocy). Zapisz się też na listę dyskusyjną redakcji.

Jeżeli szukasz autorów newsów, przeczytaj czym jest historia strony (opis w Wikipedii).

Na koniec jeszcze jedna zasada – śmiało modyfikuj strony! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. Przykuta (dyskusja) 12:50, 19 maj 2011 (CEST)

Sg[edytuj]

O, nieźle. Wykorzystać można by szablony GA Wikinews:Główne artykuły. Byłyby inkludowane jednocześnie na sg i w portalach. Linki do portali są na obecnej sg. Może tylko wymieniłbym informatykę na technologię, bo szerszy zakres. Nie wiem, czy dałoby się zrobić "wysuwane' menu jak w zakładach np. w Polityce czy innych mainstreamowych serwisach. Przykuta (dyskusja) 22:30, 3 lip 2011 (CEST)

OK, kiedyś kogoś pomęcze, by botem uzupełniać te szablony GA :) Przykuta (dyskusja) 01:10, 4 lip 2011 (CEST)

Zamieszki w Anglii[edytuj]

Redir poszedł. Póki go RSS nie wyłapie można usuwać. Potem lepiej przez jakiś czas się wstrzymać ;) Kiedyś tez, póki im WP nie zapłaciła, Wikinews było wspierane przez Netsprinta. Co do wideo, hmm chyba Wikireporter:Ixtlilto wrzuca. Ja jeszcze do takiej specjalności nie dotarłem. A, z innej beczki rzuć okiem do kawiarenki. Znowu nawymyślaliśmy :) Przykuta (dyskusja) 17:05, 10 sie 2011 (CEST)

Sg/Sekcja[edytuj]

Ad:Wikireporter:Mikołka/Sg/Sekcja

Portal:{{CURRENTMONTHNAME}} - to chyba będzie powodować dużą niestabilność SG? Lepiej byłoby ustawić sztywno. Niestety gubię się w tym kodzie. IMO starczyłyby wspólne podsekcje na SG i w portalach tematycznych. Gdyby dodać link do edycji każdej podsekcji - automatycznie dodawałoby się nową treść na SG i w portalu. Przykuta (dyskusja) 12:40, 25 gru 2011 (CET)

re: Pogoda[edytuj]

Hej, odpisałem ci na dyskusji na Wikipedii - nie jestem pewien, czy widziałeś mój wpis, więc piszę i tu :) Matma Rex (dyskusja) 21:25, 12 lut 2012 (CET)