Dyskusja wikireportera:Jaboja~plwikinews

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj[edytuj]

Witaj w polskich Wiknews![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony


Chcąc skontaktować się z innym wikireporterem, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie (pamiętaj o podpisie - czterech tyldach ~~~~) . Zapraszamy również na IRCa: irc://irc.freenode.org/#wikinews-pl - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Na koniec jeszcze jedna zasada - śmiało modyfikuj strony! Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. --Derbeth talk 13:48, 21 maj 2006 (UTC)

Neutralność[edytuj]

Postaraj się pisać wiadomości zgodnie z neutralnym punktem widzenia. Twój pierwszy artykuł pozostawiał nieco do życzenia w tej kwestii - staraj się unikać stwierdzeń typu "lepiej, żeby..." oraz kategorycznych sądów (np. że kolejka na pewno niszczy środowisko). Lepiej napisać, że strona X uważa, że kolejka na pewno niszczy środowisko.

Poza tym dobra robota, mam nadzieję, że będziesz pisał dla nas częściej. --Derbeth talk 19:22, 2 cze 2006 (UTC)

Jeśli nie ma się konkretnych powodów to nie powinno się tego w ogóle pisać :) Zasadą Wikinews jest weryfikowalność: powinieneś podać źródła, ewentualnie jeśli piszesz jako bezpośredni świadek to zaznaczyć to jako "materiał autorski".
Wiesz, przestrzegając NPOV powinniśmy choć przez chwilę spróbować wczuć się w drugą stronę, jej rację i argumenty. Każdy zasługuje na wysłuchanie. Jeśli nie przytaczasz zdania drugiej strony (a jako neutralny dziennikarz powinieneś), to chociaż zaznacz, że to, co piszesz, jest jedynie zdaniem jednej ze stron.
Zdarza się, że w kwestiach spornych jedna strona mówi prawdę a druga wygaduje bzdury (ale czy zawsze możemy mieć pewność, jak naprawdę jest?). Mimo wszystko warto jednak zamieścić i jedną i drugą opinię. --Derbeth talk 22:51, 6 cze 2006 (UTC)
A twój najnowszy artykuł bardzo mi się podoba, to kawał dobrej roboty. Najbardziej cenię na Wikinews właśnie dłuższe artykuły, które dokładniej przedstawiają problem. Mam nadzieję, że będziesz pisał do nas częściej :) --Derbeth talk 07:42, 7 cze 2006 (UTC)

Nazwa Twojego konta zostanie zmieniona[edytuj]

05:25, 18 mar 2015 (CET)

Renamed[edytuj]

12:12, 19 kwi 2015 (CEST)